Co je potřeba k projektu kořenovky?

15.09.2021

Co od Vás potřebujeme, abychom mohli vypracovat projekt kořenovky? Je pár základních věcí, které nám usnadní zpracování projektu a které není nijak těžké nám předat.

4 základní informace, které potřebujeme

  1. Umístění, kde se bude kořenovka stavět (katastr a číslo parcely nebo třeba odkaz na mapu apod.).
  2. Počet obyvatel v domě
  3. Jednoduchý nákres, kde byste si kořenovku ideálně představovali (stačí ručně na katastrální mapu) + jakékoliv další podklady výhodou
  4. Mít představu, kam půjde odtok z Vaší čistírny - zde je více možností:
  • Vodu budete zasakovat - je potřeba poptat Hydrogeologický posudek pro zasakování vyčištěné odpadní vody. Posudek poptáte u autorizovaného hydrogeologa, cena se pohybuje okolo 5-7tis. Kč. Hydrogeolog by měl být ideálně poblíž daného místa. Měl by totiž na místa zajet a ideálně udělat sondu a vsakovací zkoušku. Nedoporučujeme, na rozdíl od projektu, dělat posudek tzv. od stolu, jak to řeší některé jiné firmy.
  • Vyčištěná odpadní voda se bude vypouštět do vodního toku, který vede přes Váš pozemek nebo v jeho blízkosti - nejjednodušší cesta, hydrogeologický posudek se nezpracovává
  • Vodu chcete vypařovat - tzn. máte veliký pozemek a rádi byste vybudovali odpařovací jezírko (připravte se na velikost min. 150 m2), hydrogeologický posudek se nezpracovává


Pozn.: Vodu nelze dle zákona likvidovat pouze tím, že by se s ní zalévalo. I kdybyste reálně veškerou vyčištěnou vodu zpětně na pozemku využili, stále je potřeba jeden z výše tří uvedených postupů.


Těšíme se na spolupráci.

Grania s.r.o.

Čistíme vodu, přirozeně!Další články

Přečtěte si, co je nového

Jednou za čas nám někdo napíše, že mu úřad nepovolí pro čištění odpadní vody z domu kořenovou čističku. Může úřad něco takového udělat? A je rozdíl mezi povolením kořenové čistírny a jiného typu domovní čistírny?

Co od Vás potřebujeme, abychom mohli vypracovat projekt kořenovky? Je pár základních věcí, které nám usnadní zpracování projektu a které není nijak těžké nám předat.