Kořenové čistírny Grania

Čistíme vodu, přirozeně!

Základní informace

Jak funguje kořenovka

Kořenové čistírny čistí stejně účinně jako konvenční čistírny a jsou použitelné jak pro rodinné domy, chalupy a obce, tak i pro průmyslové provozy.

Jak postavit kořenovku

Provádíme projekční i realizační práce a Vaši čistírnu můžeme realizovat buďto na "klíč", nebo Vám pomůžeme ji realizovat svépomocí. 

Co stojí kořenovka

Máme přehledně uvedené ceny našich standardních čistíren, takže se Vám nestane, že by Vás rozpočet stavby překvapil.


FYTOVER

FYTOVER je kořenová čistírna, která nepotřebuje ke svému provozu elektrickou energii, ale stačí ji pouze gravitace. Pro správnou funkci je ale potřeba dostatečně svažitý pozemek.

  • plocha 3-4 m2/člověk (16 m2 pro rodinný dům)
  • bez potřeby el. energie
  • převýšení > 1 m
  • splňuje limity pro vsakování vody

AEROFYT

AEROFYT je nejmenší a nejúčinější kořenová čistička na našem trhu, Čistírna potřebuje pro svůj chod elektrickou energii, ale zachovává si jednoduchost obsluhy a možnost úplného dlouhého vypnutí.

  • plocha 0,75 - 1 m2/člověk (4 m2 pro rodinný dům)
  • nízká spotřeba el. energie (25 W pro RD)
  • gravitační průtok vody i u rovinatějších pozemků
  • splňuje limity pro vsakování vody

Kořenové čistírny pro obce, penziony a průmysl

Díky napojení na světovou špičku v oboru se snažíme sledovat nejnovější trendy a nabízet nejlepší poměr mezi nutnou investicí do čištění odpadní vody a výslednou kvalitou vyčištěné vody.

Z toho důvodu již pro velikosti čistíren > 25 EO nabízíme jako jediní v ČR technologii aktivně provzdušňované čistírny. Bezprecedentní plocha 1 m2/EO, stabilní parametry na odtoku naprosto srovnatelné s jinými typy čistíren používaných v ČR, nízká spotřeba elektrické energie a velmi malá náročnost na obsluhu čistírny.

To vše za cenu realizace 5-15 tisíc Kč / EO!

AEROFYT R

Obecní ČOV


Vizualizace kořenových čistíren

Projekt kořenové čistírny umíme i vizualizovat pro Vaši lepší představu a zejména pro lepší představu o výsledném vzhledu u obyvatel obce a dotčených orgánů.

Naše projekty

PRACOVNÍ VERZE. Postupně přidáváme naše projekty do mapové aplikace, abyste se mohli i případně na nějaké podívat přímo. Vzhledem k počtu našich projektů to ale ještě nějaký čas zabere...A CO TEĎ?

Kontaktujte nás!

 

Jednou za čas nám někdo napíše, že mu úřad nepovolí pro čištění odpadní vody z domu kořenovou čističku. Může úřad něco takového udělat? A je rozdíl mezi povolením kořenové čistírny a jiného typu domovní čistírny?

Co od Vás potřebujeme, abychom mohli vypracovat projekt kořenovky? Je pár základních věcí, které nám usnadní zpracování projektu a které není nijak těžké nám předat.