Jak postavit kořenovku

Co je potřeba před stavbou

Před samotnou stavbou je samozřejmě potřeba zajistit povolení stavby. Nejčastěji povolujeme čistírny v režimu tzv. společného povolení. To znamená, že se územní a stavební řízení řeší najednou na jednom úřadu. Čistírnu povoluje vždy vodoprávní úřad, tedy odbor životního prostředí pověřené obce.

Tomuto procesu ale ještě předchází získání vyjádření od dotčených orgánů (podniky Povodí, souhrnné stanovisko odboru ŽP) a vyjádření síťařů o případné kolizi stavby s jejich infrastrukturou.

Vyřízení povolení je bohužel v České republice zbytečně zdlouhavý byrokratický proces, který je mnohdy velmi únavný. Ale nebojte, jsme tu od toho, abychom Vám ho co nejvíce usnadnili, případně úplně zajistili za Vás.

Stavba kořenové čističky svépomocí

Pro stavbu svépomocí nabízíme v našem eshopu tzv. instalační sety, což je nezbytný materiál pro stavbu filtračního pole kořenové čistírny. Instalační set obsahuje fólii, geotextilii, potrubí a další příslušenství, které je připravené v přesných rozměrech pro jednoduché sestavení svépomocí.

Materiál v rámci instalačních setů používáme běžně na našich stavbách a za ta léta je vybraný tak, aby nám co nejvíce usnadňoval práci a vydržel. Proto ho nabízíme i Vám, aby šla stavba čistírny hladce a fungovala, jak má.

Více o instalačních setech se dozvíte přímo na stránkách k jednotlivým typů kořenových čističek.

  • AEROFYT - nejmenší kořenovka s nejvyšší účinností
  • FYTOVER - kořenovka bez potřeby el. energie

Stavba čistírny "na klíč"

Jsme schopni Vám pomoci v jakémkoli bodě realizaci kořenové čistírny odpadních vod, ať už radou po telefonu, přes email anebo přímým dohledem na stavbu dodávanou jinou společností (technický dozor stavby). A samozřejmě jsme schopni dodat celou stavbu na klíč, ať už u rodinného domu, penzionu nebo menší obce.

V každém případě doporučujeme každému, zajistit si odborný dohled nad stavbou a vedení stavebního deníku. I když kořenová čistička na první pohled vypadá jako jednoduchá stavba, je potřeba znát různé detaily nutné pro její správnou funkci.


Jak funguje kořenová čistička

Chcete dozvědět více o tom, jak vlastně funguje kořenová čistírna a jakou vodu v ní můžete čistit? Na této stránce najdete základní informace o principech čištění vody v kořenovce. 

Kolik stojí kořenovka

Už víte vše o tom, jak kořenovka funguje a zajímá Vás kolik taková čistírna stojí při stavbě na klíč a případně kolik stojí materiál pro stavbu svépomocí? To vše zde dozvíte pod tímto odkazem.

A CO TEĎ?

Napište nám